Dakar 2016
Komentarze i galeria z mety rajdu Dakar 2016
niedziela, 17 stycznia 2016 09:44   

- Za wcześnie jeszcze, by myśleć o przyszłości - mówi Stephane Peterhansel. - Mogę na pewno powiedzieć, że wyrównanie liczby zwycięstw w klasie motocykli i samochodów było jednym z najważniejszych celów mojej kariery. Dokonałem tego. Nie sądzę, by zostało wiele wyzwań, które mogłyby mnie jeszcze zmotywować.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z XIII etapu rajdu Dakar 2016: Villa Carlos Paz - Rosario
sobota, 16 stycznia 2016 11:03   

Przed  zawodnikami ostatni akord tegorocznego Dakaru. Trzynasty odcinek będzie liczył  699 km, sam OS będzie krótki, 180-kilometrowy. Zawodnicy wyruszą z Villa Carlos  Paz i dotrą do Rosario, gdzie odbędzie się ceremonia mety. Motocykliści i quadowcy ruszą tradycyjnie w odwrotnej kolejności względem miejsc, które zajmują w klasyfikacji generalnej. Następnie wystartuje 10 czołowych załóg samochodowych i 5 ciężarowych, a potem pozostałe – zgodnie z pozycjami zajmowanymi przez nie w generalce.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria z XII etapu rajdu Dakar 2016
sobota, 16 stycznia 2016 10:25   

- Powiedzieć o tym dniu „masakra” to za mało - mówi Adam Małysz. - Po raz kolejny mieliśmy wielkiego pecha. Ale na mecie czuliśmy też satysfakcję, że mimo problemów nie poddaliśmy się i dotarliśmy na nią. W prawdzie po zmroku, na światłach rozjaśniających teren przed nami jak świeczki, ale daliśmy radę.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z XII etapu rajdu Dakar 2016: San Juan - Villa Carlos Paz
piątek, 15 stycznia 2016 13:34   

Przedostatni dzień rajdu będzie jednym z najbardziej wyczerpujących, a zarazem najdłuższych w tej edycji Dakaru. Etap z San Juan do Villa Carlos Paz liczy aż 931 kilometrów i rozpocznie się długą 450-kilometrową dojazdówką (a w przypadku ciężarówek aż 599-kilometrową). Odcinek specjalny to w przypadku samochodów, motocykli i quadów 481 km walki na wąskich ścieżkach prowadzących przez górzysty, zarośnięty teren. Ponieważ ciężarówki z racji swych gabarytów nie zmieściłyby się w niektórych miejscach, ich oes będzie krótszy, co oznacza dla nich 267 km jazdy. Przez cały czas trzeba będzie mieć się na baczności, bo choć meta rajdu wydaje się już na wyciągnięcie ręki, utrata koncentracji, błąd lub pechowa awaria mogą zniweczyć dwa tygodnie ciężkiej pracy.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria z etapu XI rajdu Dakar 2016
piątek, 15 stycznia 2016 12:07   

- Kolejny dzień za nami, więc nie jest źle - mówi Stephane Peterhansel. - Cieszę się, że już tu jestem. To jeszcze nie jest koniec. Nawet jeśli masz 10 minut, 2 minuty lub nawet całą godzinę przewagi, wystarczy awaria, która cię zatrzyma na trasie, aby zwycięstwo przepadło. Miałem już tego rodzaju przeżycia – jedne skończyły się dobrze, a inne źle.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria z X etapu rajdu Dakar 2016
czwartek, 14 stycznia 2016 10:23   

- Wystartowaliśmy okropnie - opowiada Stephane Peterhansel. - Na 32. kilometrze zgubiliśmy się i kręciliśmy się w miejscu przez co najmniej 15 minut. Wpadłem w szał, bo myślałem, że wszystko na marne. Odtąd postawiliśmy wszystko na jedną kartę, nie przejmując się ryzykiem. Non stop atakowaliśmy, wiedząc, że dzisiejszy etap ma decydujące znaczenie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z XI etapu rajdu Dakar 2016: La Rioja - San Juan
czwartek, 14 stycznia 2016 09:43   

W czwartek (etap XI) start motocyklistów zaplanowano na godzinę 11.30, quadowców - 12.25, załóg samochodowych - 13.21, a ciężarowych - o 14.14. W menu 712-kilometrowy maraton z La Rioja do San Juan z oesem o długości 431 km. Dzień zapowiada się na nieco łatwiejszy w porównaniu do wczorajszego, jednak może okazać się to złudą. – Przed nami trudny dzień, ale już będziemy jechać po twardym. Będzie fesz-fesz i dużo kurzu – zapowiada Jacek Czachor. – Niestety będziemy startować z kiepskiego miejsca, więc czeka nas dużo wyprzedzania. Liczę na to, że ustrzeżemy się błędów i problemów z samochodem – dodaje Kuba Przygoński.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria z etapu IX rajdu Dakar 2016
środa, 13 stycznia 2016 10:15   

- Oczywiście czuję się rozczarowany, ponieważ prawdziwy Dakar zaczął się dopiero wczoraj - Nasser Al-Attiyah. - Na VIII etapie było sporo nawigacji,  piaskowych wydm i rzek. Dzisiaj dla wszystkich było niełatwo. Uważam, że  wykonaliśmy kawał dobrej roboty.  Ale zdarzyły się drobiazgi. Dwukrotnie  przebiliśmy koło, a raz zatrzymaliśmy się, by przeczyścić chłodnicę. Jestem  całkiem zadowolony, ponieważ doganiamy Peugeoty i nie zamierzamy przestawać.   Nie wiem, co się wydarzyło, ale słyszałem, że zdarzyły się jakie wypadki, no i  ten upał... Nie do końca wiem, dlaczego nas zatrzymano. Przez upał? Czyli nie z  powodu wypadków? To dobrze. Przed nami kolejny trudny dzień, w którym będziemy  próbowali dopaść Peugeoty.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z X etapu rajdu Dakar 2016: Belen - La Rioja
środa, 13 stycznia 2016 09:01   

Przed zawodnikami kolejny dzień walki z pustynią. Etap z Belén do La Rioja dla samochodów będzie miał długość 763 km, zaś dla motocykle - 561 km. OS o długości 278 km będzie jednym z krótszych w tej edycji Dakaru. Zawodnicy jednak nie mają wątpliwości, że czeka ich trudna przeprawa.  – Będzie więcej wydm. Zapowiada się bardzo trudny etap. Jechałem już tamtędy na motocyklu. Niestety, samochody będą wymieszane z ciężarówkami – powiedział Jacek Czachor. - Będzie jeszcze ciężej, niż wczoraj. Musimy się nastawić na odcinek prawie nie do przejechania – dodał Marek Dąbrowski.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria z etapu VIII rajdu Dakar 2016
wtorek, 12 stycznia 2016 11:54   

- W wyschniętym korycie był uskok, którego nie zauważyłem - opowiada Sebastien Loeb. - Wpadłem do niego, samochód stracił równowagę i rolował. Zniszczyliśmy mnóstwo części. Musieliśmy wymienić dwa koła oraz kardana, a to oczywiście oznacza dużą stratę czasu. Dziś straciliśmy szansę na końcowe zwycięstwo. Ale przede wszystkim przyjechaliśmy tu, by zdobywać doświadczenie. Udało nam się prowadzić w połowie rajdu. Teraz już nie jest tak miło. Do mety mieliśmy tylko 10 kilometrów. To bardzo frustrujące, ale takie jest życie, więc nie zamierzamy się poddawać.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z IX etapu rajdu Dakar 2016: Belen - Belen
wtorek, 12 stycznia 2016 11:00   

Etap IX stanowi pętlę ze startem i metą w Belén, i jest najkrótszy w tegorocznym Dakarze. Odcinek specjalny liczy 285 km, zaś dojazdówka 151 km dla motocykli i quadów oraz 111 km dla samochodów i ciężarówek. Prawie cała próba czasowa została wytyczona na bezdrożach. Na szlaku czekają wydmy, twardsze, kamieniste tereny i zdradliwe koryta rzek. Rywalizację utrudnią wysokie temperatury i niełatwa nawigacja. Jednocześnie trzeba będzie dbać o sprzęt, bo wtorek to pierwsza część drugiego w tej edycji Dakaru etapu maratońskiego dla motocyklistów i quadowców. Zawodnicy spędzą noc w osobnym obozie, nie mogąc skorzystać z pomocy serwisu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Krzysztof Hołowczyc na półmetku Dakar 2016 rajdu specjalnie dla TERENOWO.PL: Buggy stały się szybsze nie tylko w teorii
poniedziałek, 11 stycznia 2016 15:20   

Na półmetku Dakaru rozmawialiśmy z Krzysztofem Hołowczycem o dominacji Peugeota i bezradności MINI. Dowiedzieliśmy się również, że być może Dakar wróci do Afryki (RPA), a rękawicę Peugeotowi rzuci... Volkswagen!

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z VIII etapu rajdu Dakar 2016: Salta - Belen
poniedziałek, 11 stycznia 2016 10:52   

Po pierwszym, mocno "WuRCowym" tygodniu, druga część rajdu zapowiada jest jako bardziej off-roadowa. I właśnie już dziś, na ponad 390-kilometrowy oesie z Salta do Belen (przedzielonym strefą neutralizacji) zawodnicy zmierzą się z wydmami i trudnościami nawigacyjnymi.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria z etapu VII rajdu Dakar 2016
niedziela, 10 stycznia 2016 09:39   

- Przed nami ciężka praca na kolejnych etapach - mówi Sebastien Loeb. - Następne trzy dni będą pełne pułapek, ale będziemy się starać robić wszystko, co w naszej mocy. Naszą jedyną strategią jest atak i wykręcanie dobrych czasów.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z VII etapu rajdu Dakar 2016: Uyuni - Salta
sobota, 09 stycznia 2016 11:12   

Na koniec pierwszego tygodnia walki zawodnicy pokonają 817 kilometrów z boliwijskiego Uyuni do argentyńskiej Salty. Oes o długości 336 km podzielony jest na dwie części - pierwsze 230 km wyznaczone zostało jeszcze na terenie Boliwii, finałowe 106 km - już w Argentynie. Przedzieli je 80 km neutralizacji. Wszyscy myślami są już przy niedzieli, która będzie dniem wolnym.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria z etapu VI rajdu Dakar 2016 (250 zdjęć!)
sobota, 09 stycznia 2016 10:58   

- Staraliśmy się atakować, ale nic nie wskóraliśmy, ponieważ Peugeoty są naprawdę szybkie i każdego dnia tracimy do nich 4-8 minut - mówi Nasser Al-Attiyah. - Ale co nam pozostało? Staramy się zachować naszą pozycję. Nie czuję się z tym dobrze, ale buggy są poza naszym zasięgiem. Zostało jeszcze trochę dni. Będziemy starali się walczyć o miejsce na podium. Na żadnym z etapów napęd 4x4 nie będzie naszym atutem, ponieważ buggy świetnie sprawują się zarówno na drogach, jak i bezdrożach.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z VI etapu rajdu Dakar 2016: Uyuni - Uyuni
piątek, 08 stycznia 2016 11:11   

Przed zawodnikami najdłuższy odcinek tegorocznego Dakaru, liczący 542 km (cala trasa razem z dojazdówkami: 723 km). – Będziemy jechali wokół wyschniętego słonego jeziora, przez które przejeżdżaliśmy rok temu. To będzie szybki odcinek. Liczę na dobrą pogodę – mówi Kuba Przygoński. Tylko ciężarówki nie będą objeżdżały jeziora i pokonają krótszą trasę (295 km). Znowu będzie wysoko, między 3500 a 4200 m n.p.m. Na trasie spodziewać się należy dużej ilości piasku i licznych kamieni.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria z etapu V rajdu Dakar 2016
piątek, 08 stycznia 2016 10:35   

– Jesteśmy sportowcami, nie poddajemy się - mówi Marek Dąbrowski. - Walczymy do końca. Dziś wyprzedziliśmy na trasie 55 samochodów. Startując z 99 pozycji, ukończyliśmy etap na 29 miejscu. Udało nam się dobrze przejechać odcinek i sporo odrobić.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z V etapu rajdu Dakar 2016: Jujuy - Uyuni
czwartek, 07 stycznia 2016 12:25   

Na V etapie zawodnicy najpierw pokonają 314 km dojazdówki i przekroczą granicę z Boliwią. Później wyruszą do walki na 327-kilometrowym oesie, którego trasa wspina się na rekordową wysokość w historii Dakaru – ponad 4600 m n.p.m., co będzie dużym wyzwaniem dla silników maszyn. Dziś w planie jest wreszcie jazda po bezdrożach i trudna nawigacja.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria z etapu IV rajdu Dakar 2016
czwartek, 07 stycznia 2016 02:19   

- To moje pierwsze zwycięstwo oesowe za kierownicą Peugeota – bardzo miła wiadomość - mówi Stephane Peterhansel, który po raz 33. triumfował na dakarowym etapie. - Zaliczyliśmy dobry oes, bez pomyłek nawigacyjnych, w dobrym tempie od startu aż do mety. Nasza praca opłaciła się.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z IV etapu rajdu Dakar 2016: Jujuy - Jujuy
środa, 06 stycznia 2016 11:18   

Witamy na IV etapie rajdu Dakar 2016. Dziś pierwszy z etapów maratońskich, po którego zakończeniu zawodnicy nie będą mogli skorzystać z pomocy mechaników. Motocykle, quady i samochody pokonają 429 km, a ciężarówki – 419. Trasa stanowi pętlę ze startem i metą w San Salvador de Jujuy. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria z etapu III rajdu Dakar 2016
środa, 06 stycznia 2016 10:56   

- W tej chwili deszcz cały czas pada - mówi Jacek Czachor. - Na żadnym Dakarze tak nie było. W Europie czasami padały deszcze, ale to była inna jazda. Bardzo często motocykle jeździły np. autostradami. W Argentynie zawsze pada, ale żeby lało cały czas, tego jeszcze nie widziałem. Dziwny ten Dakar.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z III etapu rajdu Dakar 2016: Termas Rio Hondo - Jujuy
wtorek, 05 stycznia 2016 11:49   

Natura wciąż nie pozwala przeprowadzić zawodów zgodnie z planem. Etap 3 został skrócony – jego start przesunięto za CP1 (112. km), a finisz będzie miał miejsce za 314. km. Motocykliści ruszą na trasę o godzinie 12 i wtedy również rozpoczniemy naszą relację na żywo.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria z etapu II rajdu Dakar 2016
wtorek, 05 stycznia 2016 08:07   

- W środku oesu utknąłem w błocie, ale po 2 minutach na szczęście udało mi się z niego wydostać - mówi Sebastien Loeb, zwycięzca II etapu rajdu Dakar 2016. - Od tego momentu już nie wierzyłem w zwycięstwo. Udało mi się wrócić do walki i ukończyć etap, ale jechałem na granicy ryzyka i trochę się tego obawiałem. Poza tym obyło się bez problemów, starałem się tylko znaleźć właściwy rytm jazdy. Nie zdobyliśmy dużej przewagi, ale cieszę się, że udało mi się wygrać ten etap, choć wydawało się, że nie jest to trasa odpowiednia dla buggy.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z II etapu rajdu Dakar 2016: Villa Carlos Paz - Termas Rio Hondo
poniedziałek, 04 stycznia 2016 11:09   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria z etapu I rajdu Dakar 2016
poniedziałek, 04 stycznia 2016 09:12   

- Odwołanie zmagań na pierwszym etapie było absolutnie właściwą decyzją - mówi Nasser Al-Attiyah. - Bezpieczeństwo jest priorytetem. Chociaż nie zobaczyliśmy nawet trasy oesu, a w zamian za to pokonaliśmy dojazdówkę do Villa Carlos Paz, mieliśmy informacje, że warunki na trasie z powodu dużej ilości błota są bardzo złe.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z I etapu rajdu Dakar 2016: Rosario - Villa Carlos Paz
niedziela, 03 stycznia 2016 11:41   

Witamy w drugim dniu rajdu Dakar 2016 – dziś na zawodników czeka pierwszy poważny etap – z Rosario do Villa Carlos Paz. Organizatorzy dla samochodów i ciężarówek zaplanowali trasę o długości 662 kilometrów, w tym 258-kilometrowy odcinek specjalny. Motocykle i quady ominą fragment trasy, więc ich oes będzie krótszy o 31 km. Początek trasy będzie dość szybki, później zawodnicy wjadą na kręty szlak w pagórkowatym terenie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria z prologu rajdu Dakar 2016
niedziela, 03 stycznia 2016 10:21   

- Generalnie jest nieźle - mówi Bernhard Ten Brinke, lider klasy AUTO. - Pojechaliśmy szybko i bez błędów. Ale to tylko 11 kilometrów, a prawdziwy Dakar startuje jutro. Dobrze się stało, że będziemy walczyć z przodu. Przed nami trudny tydzień z długimi etapami i upalną pogodą. Naszym priorytetem jest zaliczyć dobry Dakar, a nie tylko wygrać pierwszy etap.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z prologu rajdu Dakar 2016:
sobota, 02 stycznia 2016 19:00   

3,2,1 zero start! Zapraszamy na relację na żywo z rajdu Dakar 2016!

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Adam Małysz zadowolony z przedstartowych testów
sobota, 02 stycznia 2016 14:11   

Już tylko godziny dzielą Adama Małysza od rozpoczęcia rywalizacji w jego piątym Dakarze. Kierowca Orlen Teamu pracowicie spędził ostatnie dni przed startem w najtrudniejszym rajdzie świata.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Rafał Sonik: przełamać fatum 2 stycznia
sobota, 02 stycznia 2016 14:02   

Napięcie przed startem 38. edycji rajdu Dakar sięga zenitu. – Kulminacją z pewnością będzie moment, kiedy przyjedziemy do parku ferme zabrać swoje quady na start, ale już towarzyszy nam duża ekscytacja – mówi Rafał Sonik, który o godzinie 19.52 czasu PL wyjedzie na trasę prologu jako… ostatni quadowiec.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Krzysztof Hołowczyc specjalnie dla Terenowo.pl: Trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny niepokonanym
czwartek, 31 grudnia 2015 15:12   

Tuż przed startem rajdu Dakar 2016 rozmawiamy z Krzysztofem Hołowczycem (3. w edycji 2015) o tym, co czuje po odejściu z rajdów cross-country, w kim upatruje swego następcę, kto według niego jest faworytem edycji 2016 i... co zamierza robić w dwóch pierwszych tygodniach stycznia. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Litewska Pogoń i polski Orzeł: Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski wyruszyli na Dakar
środa, 30 grudnia 2015 00:00   

29 grudnia na lotnisku w Wilnie uroczyście pożegnano  załogę Banediktas Vanagas  i Sebastian Rozwadowski, która udaje się na rajd Dakar 2016. Ekipa  pojedzie z numerem startowym 333 w specjalnie zaprojektowanych kombinezonach z litewską Pogonią i polskim Białym Orłem.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Kto następcą Despresa i Comy? Motocyklowi faworyci Dakaru
środa, 23 grudnia 2015 00:00   

W rywalizacji motocyklistów w Dakarze będziemy w tym roku świadkami wyjątkowej sytuacji: koniec ery pojedynków Despres – Coma oznacza, że ich dotychczasowi rywale, jak również młodzi motocykliści będą mieli okazję powalczyć o zwycięstwo.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Liczby rządzą światem, czyli Dakarowy kalkulator
poniedziałek, 21 grudnia 2015 00:00   

Jak ogromnym przedsięwzięciem jest rajd Dakar, pokazuje zestawienie liczbowe, które tradycyjnie przed rozpoczęciem zawodów prezentują ich organizatorzy. 2 stycznia 2016 na starcie w Buenos Aires staną 354 pojazdy, w których miejsca zajmie 556 zawodników (w tym 10 kobiet) z 60 krajów świata.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Ich czterech. Kto wygra Dakar 2016 w klasie quadów?
sobota, 19 grudnia 2015 00:00   

Rafał Sonik, Ignacio Casale i bracia Patronelli – czterej zwycięzcy minionych edycji staną na starcie Rajdu Dakar w kategorii quadów. Ale na tym nie kończy się lista kandydatów do zwycięstwa.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Scania ma nosa, czyli nowe Torpedo zespołu Dakarspeed
czwartek, 17 grudnia 2015 00:00   

Ciężarówki marki Scania dość rzadko goszczą na dakarowych trasach. Co nie oznacza, że w ogóle nie zaglądają w teren - ich zwolennikiem jest choćby Węgier Miklos Kovacs z zespołu Qualisport, który Scanią startował w Africa Race. Szwedzka ciężarówka pojawi się na Dakarze 2016, a jej start z pewnością nie przejdzie niezauważony.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Chicherit pełen poświęcenia. Zebra Buggy powróci na Dakar 2016
środa, 16 grudnia 2015 00:00   

To była jedna z najbardziej heroicznych bitew tegorocznego Dakaru. Guerlain Chicherit, były mistrz świata w narciarskim freestyle'u, a później znakomity kierowca terenowy, mający na swym koncie cztery Dakary ukończone w pierwszej dziesiątce „generalki” i niesamowite wyczyny w rodzaju podniebnego salta za kierownicą MINI, w tym roku walczył tylko (i aż) o to, by po prostu dotrzeć do mety swoim Zebra Buggy. Auto odziedziczone po Al-Attiyahu jakby zawzięło się, aby wcześniej zakończyć maraton, ale Chicherit wciąż nie dawał za wygraną. I ostatecznie dopiął swego - pokonał całą trasę, finiszując na 45. miejscu. Wydawałoby się, że francuski zawodnik będzie chciał szybko zapomnieć o tej traumie, ale... niedawno okazało się, że w Dakarze 2016 ponownie stanie na starcie swoim buggy. Czy tym razem pójdzie im lepiej?

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Rajd Dakar 2016: Ciężarowi pretendenci
środa, 09 grudnia 2015 00:00   

Zwycięzcy trzech ostatnich edycji Dakaru w kategorii ciężarówek – Eduard Nikołajew, Andriej Karginow i Ajrat Mardiejew będą znów należeć do grona faworytów zbliżającego się rajdu.  Ale kandydatów do zwycięstwa, którzy chcą skutecznie stawić czoła armadzie Kamazów jest znacznie więcej, żeby wymienić choćby Gerarda De Rooya, w którego zespole pojedzie jego były rywal Ales Loprais.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Rajd Dakar 2016. ORLEN Team ogłasza gotowość startową
wtorek, 01 grudnia 2015 00:00   

Orlen Team na konferencji prasowej w Warszawie zaprezentował skład swojego zespołu na rozpoczynający się za miesiąc rajd Dakar 2016. Są to 3 załogi samochodowem, czyli Marek Dąbrowski i Jacek Czachor w Toyocie Hilux, Adam Małysz i Xavier Panseri w MINI oraz debiutujące za kierownicą samochodu Kuba Przygoński startujący z pilotem Andrejem Rudnitskim. Stawkę zawodników ORLEN Team uzupełnia tegoroczny zwycięzca Pucharu Świata w kategorii quadów Rafał Sonik i motocyklowy Mistrz Świata FIM w kategorii juniorów Kuba Piątek.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Rafał Sonik przed rajdem Dakar 2016: Stawiam sobie jeden cel – popełnić jak najmniej błędów
piątek, 20 listopada 2015 00:00   

W środowe przedpołudnie w Paryżu odbyła się tradycyjna konferencja prasowa poprzedzająca start Rajdu Dakar. Organizatorzy zdradzili kilka szczegółów trasy oraz podali pełną listę startową we wszystkich klasach. Na początku 2016 roku wyzwanie podejmie 11 Polaków, pośród których największe szanse na sukces ma ponownie Rafał Sonik.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Rajd Dakar 2016. Znamy listy startowe! Na nich gwiazdy i Polacy
środa, 18 listopada 2015 00:00   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Nowa generacja rajdowego Hiluxa powalczy o zwycięstwo w rajdzie Dakar 2016
wtorek, 17 listopada 2015 00:00   

Toyota ujawniła trzon swojego zespołu szykującego się do startu w rajdzie Dakar 2016. W barwach południowoafrykańskiego teamu Toyota Gazoo Racing SA wystąpią trzy załogi, których zadaniem będzie rywalizacja z czołowami ekipami MINI i Peugeota. Wyniki, które w ostatnich latach osiągał Giniel de Villiers, wskazują, że zespołu Glyna Halla nie wolno lekceważyć.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Tuzin MINI All4 Racing na starcie rajdu Dakar 2016
sobota, 14 listopada 2015 00:00   

Jeszcze nigdy w historii zespół X-Raid nie wyruszał w takiej sile na rajd Dakar. 2 stycznia 2016 na podium startowe w Buenos Aires wjedzie aż dwanaście MINI, których celem będzie walka o piąte z rzędu zwycięstwo. Liczba samochodów imponuje, ale pozostale zespoły również mają się czym pochwalić.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Trend rosnący, czyli WRC na Dakarze 2016
sobota, 31 października 2015 12:04   

Rajd Dakar coraz bardziej przyciąga uwagę kierowców, którzy doświadczenie i sławę zdobywali w mistrzostwach świata WRC. Najlepszym dowodem jest decyzja Sebastiena Loeba, który dołączył do zespołu Peugeota. Spodziewać się można, że magia jego nazwiska sprawi, że na listach startowych Dakaru wkrótce zaroi się od kolejnych sław motosportu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Nasser Al-Attiyah zwycięzcą Pucharu Świata FIA 2015
poniedziałek, 26 października 2015 00:00   

Nasser Al-Attiyah nie musiał startować w finałowej rundzie Pucharu Świata FIA - rajdzie Baja Portalegre, by po raz kolejny sięgnąć po tytuł, tym samym powtarzając swój sukces z 2008 roku. Portugalskie zawody zwyciężył Ricardo Porem w Toyocie Hilux, pokonując Miguela Barbosę w Mistubishi Racing Lancerze i Joao Ramosa również w Hiluxie. Jarek Kazberuk uplasował się na 7. miejscu w grupie T2, kończąc pucharowy sezon na 5. miejscu w "generalce".

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Silk Way Rally 2016 - wyzwanie dla Dakaru
sobota, 17 października 2015 00:00   

W czasie gdy Dakar zaczyna mieć problemy z terenem (przypomnijmy - z organizacji edycji 2016 wycofało się Chile), na kontynencie euroazjatyckim odrodził się jego silny konkurent - Silk Way Rally. Maraton organizowany przez Rosję, Kazachstan i Chiny ma wszystko: pieniądze, poparcie władz, doświadczonych organizatorów i nieograniczoną przestrzeń do działania. W przyszłym roku po raz pierwszy odbędzie się w formule dwutygodniowej, co można odczytać jako wyzwanie rajdu Dakar na pojedynek.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Dakar 2016. Sébastien Loeb dołącza do Dream Teamu Peugeot-Total
wtorek, 29 września 2015 00:00   

Sébastien Loeb, dziewięciokrotny mistrz świata WRC, został czwartym kierowcą (obok Carlosa Sainza, Stephane'a Peterhansela i Cyrila Despresa) gwiazdorskiego teamu Peugeota. Francuz wystartuje w przyszłorocznym Dakarze, a po raz pierwszy za kierownicą 2008DKR zobaczymy go już w najbliższy weekend, bowiem razem z "El Matadorem" weźmie udział w Rajdzie Maroka (3-9 października).

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Dakar 2016: express z Buenos Aires do Rosario
piątek, 18 września 2015 00:00   

Po decyzji władz Peru o rezygnacji ze wsparcia Rajdu Dakar 2016, organizatorzy musieli zdać się na swą znajomość terenu w Argentynie i Boliwii, aby w błyskawicznym tempie opracować trasę alternatywną. Sporządzona dzięki niezawodnemu wsparciu rządu Argentyny oraz władz Boliwii nowa trasa będzie wymagać od uczestników sporej odwagi na technicznych, szybkich odcinkach… ale nie tylko.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Podwójny triumf Peugeotów 2008 DKR w China Silk Road Rally 2015
środa, 16 września 2015 00:00   

Dakar 2015 nie powiódł im się, tak jak sobie planowali, ale należy pamiętać, żeby był to rajdowy debiut nowej terenówki Peugeota. Francuski zespół, w którego barwach startują Stephane Peterhansel, Cyril Despers i Carlos Sainz, w pierwszej połowie 2015 r. skupił się na udoskonalaniu konstrukcji auta, unikając kolejnych konfrontacji z rywalami. Próbą generalną przed rajdem Dakar 2016 stał się egzotyczny maraton China Silk Road Rally, który potwierdził, że przygotowania zmierzają w dobrym kierunku.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Rafał Sonik po raz 4. triumfuje w Pucharze Świata
poniedziałek, 07 września 2015 00:00   

Na jedną rundę przed zakończeniem sezonu Rafał Sonik wywalczył swój czwarty Puchar Świata. Zawodnik ‪ORLEN Team‬ ukończył chilijski klasyk Atacama Rally na drugim miejscu, przypieczętowując zwycięstwo w tegorocznym cyklu Pucharu Świata.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Kłopoty rajdu Dakar. Gerard De Rooy myśli o Africa Race 2016
wtorek, 01 września 2015 00:00   

Gerard De Rooy rozczarowany odwołaniem etapów peruwiańskich przyszłorocznego rajdu Dakar, zastanawia się nad startem w konkurencyjnym maratonie Africa Race, którego trasa prowadzi po klasycznej trasie Dakaru: przez Maroko, Mauretanię i Senegal. Rozważa również wystawienie swoich załóg w obu imprezach - podobnie jak od lat czyni to już Kamaz. Informacje te podał holenderski portal Omroep Brabant.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Wielki comeback Peugeota 2008 DKR – Peterhansel i Despres na starcie China Silk Way Rally 2015
wtorek, 25 sierpnia 2015 00:00   

Peugeot 2008 DKR wraca do rywalizacji sportowej – w ostatnich dniach sierpnia wystąpi po raz pierwszy od czasu rajdu Dakar 2015. Dwa egzemplarze tego modelu zgłoszone zostały do Rajdu Jedwabnego Szlaku w Chinach (29 sierpnia – 11 września br.).

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Dakar 2016 nie dla Peru
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 00:00   

Peruwiański rząd wycofał się z organizacji rajdu Dakar 2016. Powodem są niekorzystne warunki atmosferyczne, które spodziewane są na początku przyszłego roku. Przyszłoroczna edycja rajdu nie wystartuje więc z Limy, jak wstępnie zapowiadano. Nowy przebieg trasy poznamy w połowie września.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Kuba Przygoński nowym kierowcą MINI All Racing. Debiut na Baja Poland 2015, celem - Dakar 2016
wtorek, 18 sierpnia 2015 00:00   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Mikko Hirvonen dołącza do X-Raid Team. W styczniu 2016 wystartuje w Dakarze
wtorek, 14 lipca 2015 00:00   

Zespół X-Raid czterokrotnie z rzędu zwyciężył rajd Dakar, ale mimo to nie spoczywa na laurach i wzmacnia skład swojej ekipy. Jego nowym zawodnikiem został słynny Fin Mikko Hirvonen, czterokrotny wicemistrz świata WRC, który już w przyszłym tygodniu zadebiutuje za kierownicą  MINI All4 Racing w Baja Aragon, kolejnej rundzie Pucharu Świata FIA. W styczniu 2016 zobaczymy go na starcie rajdu Dakar 2016.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Umarł król, niech żyje Car! Nowy Kamaz na rajd Dakar 2016
środa, 24 czerwca 2015 00:00   

Sylwetkę dakarowego Kamaza - z pionową kabiną umieszczoną dokładnie nad przednią osią, pod którą schowana jest 17,2-litrowa V-ósemka o mocy 730 KM - zna każdy fan off-roadu. Ale nadszedł czas na zmiany! W przyszłorocznym Dakarze zadebiutuje zupełnie nowy Kamaz z wysuniętą maską Zetrosa. Co ciekawe, rosyjski producent nigdy nie budował ciężarówek tak skonstruowanych.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Loeb i Hirvonen - kolejne gwiazdy na dakarowym firmamencie?
wtorek, 16 czerwca 2015 00:00   

Sebastien Loeb i Mikko Hirvonen to światowej klasy kierowcy WRC, którzy niebawem być może zadebiutują w rajdzie Dakar. Obaj zaliczyli ostatnio jazdy testowe w Maroko.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Kuba Przygoński podąża śladami Dąbrowskiego i Czachora. Dakar odwiedził Warszawę
sobota, 23 maja 2015 00:00   

Seria prezentacji Dakar Tour zawitała w piątek do Warszawy, stolicy Polski, gdzie Dakar cieszy się ogromną i rosnącą z roku na rok popularnością. Kuba Przygoński po latach startów na motocyklu planuje w przyszłym roku przesiadkę z jednośladu na samochód.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Rajd Dakar 2016: przystanki na trasie
środa, 29 kwietnia 2015 00:00   

Organizatorzy rajdu Dakar 2016 systematycznie odkrywają kolejne karty. Dziś poznaliśmy miasta, które podczas rajdu będą gościć zawodników.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Rafał Sonik dołącza do ORLEN Team
czwartek, 16 kwietnia 2015 00:00   

Zwycięzca tegorocznego Dakaru i trzykrotny zdobywca Pucharu Świata w kategorii quadów dołącza do zespołu ORLEN Team. Rafał Sonik będzie reprezentował barwy największego polskiego zespołu cross-country w eliminacjach Mistrzostw Świata FIM 2015 oraz podczas przyszłorocznego Dakaru.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Rajd Dakar 2016 – z Peru przez Boliwię do Argentyny
czwartek, 16 kwietnia 2015 00:00   

Na konferencji prasowej w Paryżu zaprezentowano dziś pierwsze informacje na temat rajdu Dakar 2016. Trasa, z którą w przyszłym roku zmierzą się zawodnicy, rozpoczyna się w stolicy Peru, Limie, dalej prowadzi przez Boliwię i finiszuje w argentyńskim mieście Rosario.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Ales Loprais i Gerard De Rooy łączą siły!
środa, 01 kwietnia 2015 00:00   

Znany czeski ciężarowiec Ales Loprais postanowił na stałe wziąć rozbrat z przypisaną mu przez tradycję marką Tatra i po tegorocznym romansie z MAN-em, którym wywalczył 4. lokatę, przyjął propozycję dołączenia do holenderskiego zespołu Gerarda De Rooya! De Rooy i Loprais w jednym teamie mogą stanowić skuteczną przeciwwagę dla rosyjskiego zespołu Kamaza.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Adam Małysz w MINI All4 Racing
sobota, 14 marca 2015 00:00   

Adam Małysz po krótkiej przygodzie z SMG Buggy zmienia swoje auto rajdowe! Jego wybór padł na najlepszą obecnie dakarówkę na świecie – MINI All4 Racing, która zwyciężyła w czterech ostatnich edycjach Dakaru.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Zebra w Południowej Ameryce, czyli Guerlain Chicherit i jego buggy
poniedziałek, 26 stycznia 2015 22:36   

To była jedna z najbardziej heroicznych bitew tegorocznego Dakaru. Guerlain Chicherit, były mistrz świata w narciarskim freestyle'u, a później znakomity kierowca terenowy, mający na swym koncie cztery Dakary ukończone w pierwszej dziesiątce „generalki” i niesamowite wyczyny w rodzaju podniebnego salta za kierownicą MINI, w tym roku walczył tylko (i aż) o to, by po prostu dotrzeć do mety swoim Zebra Buggy. Auto odziedziczone po Al-Attiyahu jakby zawzięło się, aby wcześniej zakończyć maraton, ale Chicherit wciąż nie dawał za wygraną. I ostatecznie dopiął swego - pokonał całą trasę, finiszując na 45. miejscu. Niektórzy uznają to za porażkę, ale Chicherit oraz zespół X-Raid, którego barwy reprezentuje, wiedzą, że osiągnięcie mety Zebrą było dużym sukcesem.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej, czym są cookies i jak je usunąć, zobacz naszą POLITYKĘ PRYWATNOŚCI.

Akceptuję cookies na tej stronie

Polityka cookies